Prawo rodzinne

Sprawy rodzinne i spadkowe dotykają wielu bardzo wrażliwych oraz istotnych kwestii. W związku z tym profesjonalna pomoc prawna ze strony radcy prawnego gwarantuje bezpieczeństwo prawne – pewność, że Twoją sprawę poprowadzi osoba doświadczona, posiadająca wiedzę oraz umiejętności, które zapewnią najlepszą możliwą ochronę prawną. Z naszym wsparciem w tych trudnych chwilach nie pozostajecie Państwo sami.

Postępowania rozwodowe i alimenty

Kancelaria Radcowska Wojciech J. Chmurak dzięki rzetelności oraz zaangażowaniu zapewnia swym Klientom skuteczną pomoc prawną w postaci porad prawnych oraz prowadzenia postępowań sądowych. Reprezentujemy w postępowaniach rozwodowych (również o uznanie zagranicznych wyroków rozwodowych), w sprawach o separację pomiędzy małżonkami oraz o dochodzenie alimentów. Nasze działania wykraczają również poza rozwody i alimenty. Podejmujemy się spraw o ustalenie władzy rodzicielskiej, ustanowienie sposobu kontaktów z dziećmi oraz ustalenie ojcostwa.

Sprawy spadkowe

Podział majątku

W obszarze specjalności prawa rodzinnego znajdują się także sprawy o podział majątku wspólnego i rozliczenie nakładów oraz ustanowienie rozdzielności majątkowej. W zakresie spraw spadkowych kancelaria podejmuje się w szczególności prowadzenia spraw związanych z dziedziczeniem i wydziedziczeniem. Zajmujemy się kwestiami stwierdzenia nabycia spadku, jego przyjęcia i odrzucenia, postępowaniami o dział spadku, o sporządzenie spisu inwentarza. Wśród prowadzonych spraw rodzinnych znajdują się również te dotyczące uznania za niegodnego dziedzica oraz dochodzenia zachowku. Poprowadzimy Państwa sprawę od przekazania dokumentów do uzyskania należnych Państwu pieniędzy i rzeczy.

Poza pomocą w dziedzinie prawa rodzinnego, oferujemy szeroki zakres usług z takich dziedzin jak prawo cywilne i dochodzenie odszkodowań, a także dochodzenie innych roszczeń (windykacja). Więcej szczegółów w sąsiedniej zakładce.

Potrzebujesz pilnej porady prawnej?